• slidebg1

    Gönderim Maliyetlerinizi Azaltın

    Hemen İletişim İçin 0212 522 88 34

  • slidebg2

    Daha fazla Inbox’a düşün

  • slidebg3

    İtibarınızı/Reputasyonunuzu Arttırın

EMAIL DOĞRULAMA

Doğrulamak istediğiniz e-posta adresini yazın


Email Doğrulama Nasıl Çalışır?

Email listelerinize herhangi bir gönderi yapmadan email listelerinizi temizler. Kontrol ettiğiniz email hesabının gerçekte var olup olmadığını size gösterir.

Excel Formatında Yükle

Email doğrulama sistemi email listelerinizi temizlerken geçersiz ve çalışmayan eposta kutularını tespit ederek toplu email listenizi sadece aktif ve geçerli adreslerden oluşan liste formatında size sunar.

Partlar Halİnde İsİmlendİr

Email doğrulama sistemi hiçbir şekilde email göndererek üyelerinize spam yapmaz. Bu sebeple kurumunuzun IP ve Domaini kara listelere (blacklist) girme durumu söz konusu değildir.

Sonuçları Excel Formatında Gör

Yüksek hacimli datalarınızı web tabanlı sistemimiz sayesinde doğrulayabilir ve excel formatında doğrulanmış ve doğrulanmamış email listelerinize ayrıştırılmış halde ulaşabilirsiniz. Farklı raporlama seçenekleri ile listelerinizi daha doğru yönetebilirsiniz.

Email Doğrulama neden gereklidir?

Markanız için email marketing (eposta pazarlama) yapmaya karar verdiniz. Şimdiye kadar da bir çok kanalda toplamış olduğunuz email listeleriniz mevcut. Ancak bu email adreslerinin ne kadarı aktif ve geçerli bilmiyorsunuz. Öyleyse ne yapmalısınız?

Email listenizin %30'luk kısmı geçersiz adreslerden oluşuyor bile olsa yeni başlanan bir email marketing aksiyonunda, markanızın eposta pazarlama kampanyalarında inboxa düşme oranı çok düşük olacaktır.

Hatta inbox'a düşmek yerine junk kutusuna bile ulaşmanız zor olacaktır. Bunun nedeni yollamış olduğunuz data içerisinde çok fazla geçersiz adres olması ve bu adreslerin ISP'ler tarafından engellenecek olmasıdır. Inbox oranlarınızın artması için listenizde bulunan bu geçersiz adreslerin temizlenmesi, sonrasında sadece geçerli ve aktif datanıza email kampanyalarının gerçekleştirilmesi gerekir. Bu işlemlerin sonrasında ise inbox'a düşme oranınız bu doğrulardan kaçını yerine getirdiğinize bağlı olarak artacaktır. Bahsi geçen süreç en iyi şartlarda 6 ay gerektirecektir.

Email doğrulama ile birlikte geçersiz adresleri hızlıca temizleyerek kampanyalar gerçekleştirebileceğiniz için inbox'a düşme oranlarınız başladığınız süreçten itibaren yüksek olacaktır. Email kampanyalarınızın sonucunda ise hardbounce ve softbounce ayrışmasını sağlayıp, listenizi temizleyerek 6 ay gibi uzun süreler yerine 2 ile 3 ay arasında çok kısa sürede inbox'a düşme oranlarınızı hızlıca artırmış olacaksınız.

Burada önemli olan ve unutulmaması gereken konulardan bir tanesi ise, çalışmış olduğunuz email marketing firmasının yeterlilik seviyesi. Email listenizin büyük bir kısmı temiz olsa dahi yeterli teknik altyapıya sahip olmayan, Dns konfigürasyonu sağlanmamış, IP reputasyonu yetersiz, Sender Score’u düşük bir email marketing firması üzerinden yollamış olduğunuz HTML kodlama, inbox'a düşme oranlarınıza doğrudan ve olumsuz etki edecektir.

Email Doğrulama nedİr?

Email doğrulama sistemi, uzun süredir gönderi yapmadığınız email datanızı kolaylıkla yükleyebileceğiniz, gerçekten var olan sadece aktif mail adreslerini belirleyip geçersiz mail adreslerini temizleyebileceğiniz bir www.message34.com uygulamasıdır.

Toplu Email Listesi Doğrulama

Email doğrulama sistemi bu işlemi, arayüz üzerinden yüklediğiniz listenize hiçbir eposta göndermeden yapar ve işlemi farklı sunucular üzerinde çalışarak gerçekleştirir.

Hızlı Reputasyon/İtibar Kazanma

Bu nedenle kendi bilgisayarınıza herhangi bir uygulama kurmanıza gerek kalmaz. Bu şekilde kurumunuzun ve markanızın bloklanma / blackliste girme riski kesinlikle olmaz.

Emaİl Doğrulama nelerİ kontrol eder?

Email Doğrulama Sistemi birden fazla kriteri baz alarak email adreslerini sorgular ve doğrular.

Eposta yazım doğrulaması; (Email syntax validation, done right)
IETF standartlarına uygun ve RFC 1123, RFC 2821, RFC 2822, RFC 3490, RFC 3696, RFC 4291, RFC 5321, RFC 5322 ve RFC 5336 kurallarını da içeren bir doğrulama methoduna sahiptir.

Spam Trap kontrolü; (Role accounts detection)
ISP ‘ler tarafından black liste alınmasına sebep olan eposta adreslerini belirler ve toplu email gönderimleriniz sırasında bloklanmanızı engeller.

Alan adı ve Dns Kontrolü; (Domain/DNS check)
Eposta adreslerinin geçerli bir alan adı ve doğru yapılandırılmış DNS konfigurasyonlarını belirler.

Geçiçi eposta adres kontrolü; (Disposable addresses (DEA) detection)
Geçici oluşturulmuş olan eposta adreslerini belirler. eposta doğrulama sistemi 10MinuteMail, GuerrillaMail, TempInbox, MailEater, TrashMail gibi 2000 ‘den fazla geçici eposta adresi veren servis sağlayıcıları kontrol eder ve bunları tespit eder.

Mail exchanger kontrolü; (Mail exchanger test)
Karmaşık girilmiş dns kayıtları arasından, eposta gönderip/almak için doğru yapılandırılmış mx kayıtlarının varlığını belirler.

Eposta adresinin varlığının kontrolü; (Mailbox existence check)
Üyelerinize eposta göndermeden, tamamen smtp protokollerini akıllıca kullanarak o adreslerin varlığını tespit eder.

Geçiçi hata kontrolü ( Soft Bounce); (Temporary unavailability detection)
Eposta adreslerine geçici (mail kutularının dolu olması, anlık bağlantı hataları vs.) olarak erişilemeyenleri belirler.

Kredi Kartı yada havale ile
ödemeni gerçekleştir. Excelini yükle ve listeni doğrula!

Markanız için email marketing (eposta pazarlama) yapmaya karar verdiniz. Şimdiye kadar da bir çok kanalda toplamış olduğunuz email listeleriniz mevcut. Ancak bu email adreslerinin ne kadarı aktif ve geçerli bilmiyorsunuz. Doğrulamak için doğru adrestesiniz.